Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

Kde se můžeme potkat?

 

  • Letos plánuji jarmarky pouze v létě a snad před Vánoci. Postupně budu přidávat ty potvrzené. Borůvkobraní v Borovanecch ve dnech 8.- 9.7.2023. Selské slavnosti Holašovice ve dnech 21.-23.7.2023. A od 30.4. do 2.6.2023 můžete vidět mé obrazy v Nostalgické myši v Šemanovicích.

o mně
O mně, mé tvorbě a jiné zvířeně

 Vítám Vás v Pruhovaném obchodě,

ve světe plném barev, látek, nápadů, kreseb a mých snů.

 

 

Jmenuji se Zuzana a jsem vystudovaný architekt, co se po letech a po dětech vrátil k oboru, a věnuje se památkařině, jsem ale i lektor výtvarného kroužku na naší vesnické ZŠ a jsem duší výtvarník. Jsem taky bohém, naivní blázen a snílek, co se do lecčeho vrhá s nadšením a po hlavě, a má touhu zkusit vše možné i nemožné. A tak, jak mám několik prací, jež mne baví i živí, tak stejně mám i několik značek pod kterými tvořím, vznikly vývojem času a nechávám je žít dál neb mi dělí mou tvorbu. Na konci vysoké  školy jsem začala malovat hedvábné šátky a vymyslela si značku Atelier-Z. Ta existuje dodnes, jen pod značkou Atelier-Z již nevznikají  šátky, ale bytové doplňky s textilní aplikací či linorytem. 

 

Dětské námořnické oblečení jsem vymyslela a k tvorbě přizvala mou známou z mládí v době, kdy jsme obě měly malé děti. Pro ně, pro radost. A tak vznikla značka Barquito. Spolupráci dávno odnesl čas, ale má láska k moři a dálkám trvá, a stejně tak trvá i výroba námořnického oblečení. Dnes už nejen pro děti, ale i pro kamarády jachtaře na regaty – jachtařské posádky, když chtějí originální týmový „dres“. Nadšení mého kamaráda kapitána, který nás k námořnímu jachtingu přivedl, přešlo i nejen na mého syna, ale i na mne, a tak se pruhovaná námořnická trička s linoryty staly mou srdeční záležitostí.

 

Třetí části e-shopu tvoří sekce Volná tvorba. Kreslím, maluji. A čím dál víc. Neboť večery s tužkou či barvami, dobrou muzikou a sklenkou vína mají pro mne čím dál vetší kouzlo. A první samostatná výstava mých obrázků mne v této vášni jestě více utvrdila. Architektura se dnes již dělá v pc, tak když nemohu šrafovat střechy v pohledech, šrafuji kresby. Perokresba a grafika, černobílý protipól barevného světa mé tvorby. Barvy v jiných podobách. Relax a meditace ....... Z něčeho vytvořím tisk, plakát či pohled, jindy nabídnu i originál, jelikož večerů je mnoho a prázdných zdí doma málo. Tak tu můžete najít na své zdi a pro svou radost i něco z mého pracovního stolu a malířského stojanu.

Chcete-li si přečíst rozhovor se mnou, tak zde jsou již dvě možnosti.

Proti šedi

Týdeník školství

 

Textil zdobím textilními aplikacemi a linoryty,  ty tisknu ve Stacionáři Dobromysl v Srbči. Podporuji tím stacionář, kde moji přátelé z mládí dělají smysluplnou činnost. Postupně se mi tak rozrůstá nabídka linorytových grafik. Používám je stále všechny a vymýšlím možnosti využití nejen na trika na regaty.

 

Stříhám, barvím, maluji, kreslím, fotím, šiji ........... a žiji ........ inspirací je mi příroda, zahrada, hory, moře, děti mé, i ty ze školního kroužku, chalupa, Šumava, kamarádi, čtveřice koček a pes samojed.

Vstupte tedy dál a nechte se unášet na vlnách barev a nápadů.

 

Můžete mne sledovat i na FB

Atelier-Z     Barquito    Pruhovaný obchod    Zuzana Kočišová

a Instagramu

Zuzana Kočišová