c

Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


o mně
O mně, mé tvorbě a jiné zvířeně

 Vítám Vás v Pruhovaném obchodě,

ve světe plném barev, látek, nápadů, kreseb a mých snů.

 

 

Jmenuji se Zuzana a jsem vystudovaný architekt, co se po letech a po dětech vrátil k oboru a věnuje se památkařině, jsem ale i lektor výtvarného kroužku na naší vesnické ZŠ a jsem duší výtvarník. Krom toho jsem taky trochu bohém, naivní blázen a snílek, co se do lecčeho vrhá s nadšením a po hlavě, a má touhu zkusit vše možné, no, občas i nemožné. A tak, jak mám několik prací, jež mne živí a baví, tak stejně mám i několik značek pod kterými tvořím, vznikly vývojem času a nechávám je žít dál, dělí tak mou tvorbu. Na konci vysoké  školy jsem začala malovat hedvábné šátky a vymyslela si značku Atelier-Z. Ta existuje dodnes, jen pod značkou Atelier-Z již nevznikají  šátky, ale bytové doplňky s textilní aplikací či linorytem. 

 

Dětské námořnické oblečení jsem vymyslela a k tvorbě přizvala mou známou z mládí v době, kdy jsme obě měly malé děti. Pro ně, pro radost. A tak vznikla značka Barquito. Spolupráci dávno odnesl čas, ale má láska k moři a dálkám trvá a stejně tak trvá i výroba námořnického oblečení. Dnes už nejen pro děti, ale i pro kamarády jachtaře na regaty – jachtařské posádky, když chtějí originální týmový „dres“. Nadšení mého muže a mého kamaráda pro jachting přešlo i na mne, a tak se pruhovaná námořnická trička s linoryty staly mou srdeční záležitostí.

 

Třetí části eshopu je Volná tvorba. Kreslím, maluji. A čím dál víc. Neboť večery s tužkou či barvami, dobrou muzikou a sklenkou vína mají pro mne své velké kouzlo. Architektura se dnes již dělá v pc, tak když nemohu šrafovat střechy v pohledech, šrafuji kresby. Perokresba a grafika, černobílý protipól barevného světa mé tvorby. Barvy v jiných podobách. Relax a meditace ....... Z něčeho vytvořím tisk, plakát či pohled, jindy nabídnu i originál, jelikož večerů je mnoho a prázdných zdí doma málo. Tak tu můžete najít na své zdi a pro svou radost i něco z mého pracovního stolu a malířského stojanu.

 

Textil zdobím textilními aplikacemi a linoryty,  ty tisknu ve Stacionáři Dobromysl v Srbči. Podporuji tím stacionář, kde moji přátelé z mládí dělají smysluplnou činnost. Postupně se mi tak rozrůstá nabídka linorytových grafik. Používám je stále všechny a vymýšlím možnosti využití nejen na trika na regaty.

 

Stříhám, barvím, maluji, kreslím, fotím, šiji ........... a žiji ........ inspirací je mi příroda, zahrada, hory, moře, děti mé, i ty ze školního kroužku, chalupa, Šumava, kamarádi, čtveřice koček a pes samojed.

Vstupte tedy dál a nechte se unášet na vlnách barev a nápadů.

 

Můžete mne sledovat i na FB

Atelier-Z     Barquito    Pruhovaný obchod    Zuzana Kočišová

a Instagramu

Zuzana Kočišová