c

Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Kde se potkáme?

Zvu všechny na svou první výstavu. Bude se konat v Hejnicích na úpatí  Jizerských hor, budou tam mé  perpokresby, jak originály, tak v podobě grafických listů a vernisáž bude 1.5.2022

 

  • 16.4.22 - Velikonoční jarmark v Úštěku
  • 17.4.22 - Velikonoční jarmark u hradu Okoř

o mně
O mně, mé tvorbě a jiné zvířeně

 Vítám Vás v Pruhovaném obchodě,

ve světe plném barev, látek, nápadů, kreseb a mých snů.

 

 

Jmenuji se Zuzana a jsem vystudovaný architekt, co se po letech a po dětech vrátil k oboru a věnuje se památkařině, jsem ale i lektor výtvarného kroužku na naší vesnické ZŠ a jsem duší výtvarník. Krom toho jsem taky trochu bohém, naivní blázen a snílek, co se do lecčeho vrhá s nadšením a po hlavě, a má touhu zkusit vše možné, no, občas i nemožné. A tak, jak mám několik prací, jež mne živí a baví, tak stejně mám i několik značek pod kterými tvořím, vznikly vývojem času a nechávám je žít dál, dělí tak mou tvorbu. Na konci vysoké  školy jsem začala malovat hedvábné šátky a vymyslela si značku Atelier-Z. Ta existuje dodnes, jen pod značkou Atelier-Z již nevznikají  šátky, ale bytové doplňky s textilní aplikací či linorytem. 

 

Dětské námořnické oblečení jsem vymyslela a k tvorbě přizvala mou známou z mládí v době, kdy jsme obě měly malé děti. Pro ně, pro radost. A tak vznikla značka Barquito. Spolupráci dávno odnesl čas, ale má láska k moři a dálkám trvá a stejně tak trvá i výroba námořnického oblečení. Dnes už nejen pro děti, ale i pro kamarády jachtaře na regaty – jachtařské posádky, když chtějí originální týmový „dres“. Nadšení mého muže a mého kamaráda pro jachting přešlo i na mne, a tak se pruhovaná námořnická trička s linoryty staly mou srdeční záležitostí.

 

Třetí části eshopu je Volná tvorba. Kreslím, maluji. A čím dál víc. Neboť večery s tužkou či barvami, dobrou muzikou a sklenkou vína mají pro mne své velké kouzlo. Architektura se dnes již dělá v pc, tak když nemohu šrafovat střechy v pohledech, šrafuji kresby. Perokresba a grafika, černobílý protipól barevného světa mé tvorby. Barvy v jiných podobách. Relax a meditace ....... Z něčeho vytvořím tisk, plakát či pohled, jindy nabídnu i originál, jelikož večerů je mnoho a prázdných zdí doma málo. Tak tu můžete najít na své zdi a pro svou radost i něco z mého pracovního stolu a malířského stojanu.

 

Textil zdobím textilními aplikacemi a linoryty,  ty tisknu ve Stacionáři Dobromysl v Srbči. Podporuji tím stacionář, kde moji přátelé z mládí dělají smysluplnou činnost. Postupně se mi tak rozrůstá nabídka linorytových grafik. Používám je stále všechny a vymýšlím možnosti využití nejen na trika na regaty.

 

Stříhám, barvím, maluji, kreslím, fotím, šiji ........... a žiji ........ inspirací je mi příroda, zahrada, hory, moře, děti mé, i ty ze školního kroužku, chalupa, Šumava, kamarádi, čtveřice koček a pes samojed.

Vstupte tedy dál a nechte se unášet na vlnách barev a nápadů.

 

Můžete mne sledovat i na FB

Atelier-Z     Barquito    Pruhovaný obchod    Zuzana Kočišová

a Instagramu

Zuzana Kočišová