c

Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

Kde se můžeme potkat?

 

  • 9. a 10.7.22 - Borůvkobraní v Borovanecch
  • 22. až 24.7.22 - Selské slavnosti v Holašovicích
  • 6. a 7.8.22 -  Pouť v Kašperských Horách
  • 20.8.22 - Den řemesel v Úštěku

aktuality a zajímavosti » Zajímavosti
První

Krásný den.

Chystám svou první výstavu. Zní to naprosto neuvěřitelně, ale je to tak. Souhra různých náhod, byť ty prý neexistují, způsobila, že od 29.4. bude možné po dva měsíce vidět mé perokresby v klášterní galerii v Hejnicích. Cestu ke kresbě jsem si našla po dlouhé pauze. V té jsem stihla nedokončit doktorát, žít pár let jinde než v Česku, vychovat dvě děti, poskládat si zpět své rozsypané  zdraví, leccos z toho  pochopitelně ne zcela sama a všem, co byli ve správnou chvíli okolo, patří mé velké díky. A nastal čas žít naplno, včetně návratu ke starým koníčkům a nalézání nových. Vždyt se ostatně říká, že život opravdu začíná po 40. A něco na to tedy je.

A teď k samotné výstavě. K vidění i ke koupi budou jak originály perokreseb, tak i grafické listy. Mé grafické listy v té podobě, jakou jsem si vytvořila, ona ta digitální technologie umožňuje nové možnosti, že. Grafické listy mají formát A4, tisk je 166 x 236 mm, tištěno digitální technologií v tiskárně na strukturovaný papír, gramáž papíru 300g/m2, barva papíru je světle béžová. Od každé perokresby pak nechám dělat pouze 10 tisků a čísluji je jako grafické listy. Ty ostatně se dají již teď koupit zde na e-shopu, ale budou k vidění i na výstavě. Jen je všech kreseb i tisků mnohem víc, než můžete teď najít v tuto chvíli tady. 

Takže zvu vás do Jizerských hor, udělejte si výlet, jeďte tam na víkend, jaro v jizerkách je nádherné a stavte se v Hejnickém klášteře na mé výstavě. Pokud to vyjde i na vernisáž, budu ráda.

Vernisáž bude 1.5.2022 v 15hod a já se těším na viděnou.

Prostě plní se mi sen, no jeden z mnoha, jež jsem asi nikdy ani neměla odvahu mít. Tak  se přijďte podívat, jak to dopadlo.

Zuzana

 

Tak trochu televizní "hvězda"

Dobrý den.

Před rokem jsem byla oslovena Českou televizí k malinkaté spolupráci. A vznikly, zatím dvě, reportáže do  hobby magazímu Polopatě.

 

   

 

 

 

A byla to legrace.

Natáčelo se v mém ateliéru, což bylo vcelku zajímavé, nemám tu prostor na tři chlapy a kameru na stativu a jakýchsi kolejích, ale zato tu mám spousty látek a jiného materiálu všude, ale světe div se, vše se sem vešlo. Musela jsem si tedy tu svojí pracovnu trochu uklidit, no a ostatní prohlásit za tvůrčí prostředí, že, musela jsem mluvit na kameru a šít s kamerou za zády, takže nervozita a tréma, a tak dál a dál. Ale ....... bylo to vlastně fajn, jednoduše dle hesla, co tě nezabije, to tě posílí. A každá nová zkušenost se počítá. Pak jsem sice hledala odvahu na sebe podívat, ale i tu jsem našla a teď se tím mohu chlubit zde.

Krásné dny všem

Zuzana

 

Jarní dekorace - 4. duben 2021 - Polopatě | Česká televize (ceskatelevize.cz)

Šití tašky a její potisk - 18. duben 2021 - Polopatě | Česká televize (ceskatelevize.cz)